יום חמישי הגדול - מחכה לכם הרבה אקשן!‎2014·08·24‏

ערב טוב,
אם חיפשתם מה לעשות ביום חמישי הקרוב ולא מצאתם, הגינה תספק לכם השבוע שפע של תעסוקה והנאה.

מה מתוכנן ליום חמישי
1. שדרוג בריכות צמחי מים ודו-חיים - הגשנו לחברה להגנת הטבע בקשה למימון פרויקט של שדרוג מתחם בריכות צמחי מים ודו-חיים, כולל הקמת בריכה שלישית, עמוקה יותר (זה דרוש לקרפדות ולאילניות), לצד שתי הבריכות הקטנות הקיימות. אנחנו מתחילים השבוע להקים את הבריכה החדשה ולדלל את הצמחייה בשתי הבריכות הקיימות. את העבודה יובילו אמיר אלרון ואורן קולודני (איש הקרפדות שלנו...), שכבר עוסקים בתכנון הפרויקט ומקדישים לו המון זמן ואנרגיה(!)

אגב, מי שרוצה ופנוי להשתתף בחפירת הבריכה ופינוי אדמה ואבנים (מדובר בעבודה פיזית לא קלה) לפני יום חמישי, מוזמן לעדכן אותי במייל בהקדם. 

2. גיזום עצים וגפנים - לקראת שנת השמיטה אנחנו מקדימים השנה לגזום את העצים והגפנים. את העבודה יוביל ישראל גלון.

3. השלמת ערוגות הירקות - נשלים להכין לשתילת ירקות חורף את הערוגות בקדמת הגינה. העבודה תכלול הוספת אדמה וקומפוסט לערוגות ושיפור מסגרת בולי העץ שמקיפים אותן.

4. קטיף אפרסקים ותפוחים - אנחנו מקווים שעד יום חמישי האפרסקים יבשילו ונוכל להתחיל בקטיף שלהם. כמו כן נרצה לקטוף את יתרת התפוחים שהשארנו מהשבוע שעבר.

5. אכילה משותפת - בסיום העבודה נאכל ביחד ונחגוג את סוף חופשת הקיץ וחזרתם אלינו של כל הנופשים בארץ ובחו"ל. הביאו אתכם מאכלים טעימים ורבים כדי להאכיל את כל הפיות הרעבים אחרי העבודה המאומצת....

תכניות לשבועות הבאים עד ראש השנה
1. שותלים ירקות ופרחים - בשלושת ימי חמישי של ספטמבר שלפני ראש השנה ושנת השמיטה נשתול ירקות חורף בערוגות ופרחים במתקני הצמחים באזור האוהל. לידיעת כל השתלניות והשתלנים - תהיה כמות שתילה רצינית!

2. "בתים מבפנים" - ביום חמישי השלישי של ספטמבר (18 בספטמבר) וכן בשבת (20 בספטמבר) נפתח את הגינה לאורחים במסגרת "בתים מבפנים". ביום חמישי זה יהיה במסגרת הפעילות הרגילה בגינה. ביום שבת נפתח את הגינה לאורחים בשעות לפני הצהרים. בהמשך נשלח פרטים לגבי העזרה לה נזדקק בהכנות ובתפעול האירוע.

שבוע נעים ורגוע לכולכם ולהתראות ביום חמישי.
אמנון
העדכון האחרון מהגינה (מ־‎2018·12·23‏): זוכרים את אורה. וגם: סדרת פעילויות מקסימות בחודשים הקרובים - הוציאו יומנים!
צפיה בכל העדכונים תוכנית חודשית