השבוע זורעים ברינה, מארחים מבקרים מכל הארץ ושומעים הרצאה מרתקת‎2014·09·14‏

שלום לכם,
השבוע צפוי להיות מרגש במיוחד:

יום חמישי יהיה המפגש האחרון שלנו לפני ראש השנה. אבל לא סתם מפגש: הפעם נזרע ברינה ובשמחה פרחי בר שצפויים לצבוע את הגינה לקראת האביב!  
נטפל בעוד דברים שכדאי להשלים לפני ראש השנה ונסתלבט על הבריכה החדשה שלנו שנראית מקסימה.

ולקינוח נשמע בשעה 18.30 באוהל "קפה גינתי" הרצאה של פרופ' ישראל קנול, הוגה דעות מרתק, שידבר על ראש השנה והחיבור שלו לטבע ולחקלאות (אגב, ישראל קנול הוא אביב של שי, ידידנו מהגינה). מצורף מסמך עם מקורות שאליהם יתייחס ישראל קנול ביום חמישי.

ותוך כדי העבודה וההרצאה עשויים להגיע אורחים במסגרת "בתים מבפנים". נערוך להם סיור בגינה ונזמין אותם להשתתף בהרצאה.

אתם מוזמנים להביא לגינה חברים ומכרים - לעבודה בגינה ו/או להשתתף בהרצאה.

ביום שני או שלישי אחר הצהרים נבצע עבודות בגינה שנתקשה לדחות ליום חמישי. מי שרוצה להגיע, מתבקש לכתוב לי איזה משני הימים עדיף לו.

ביום שבת נארח מבקרים מכל הארץ במסגרת אירועי "בתים מבפנים" בין השעות 10.00-13.30. כבכל שנה, נערוך למבקרים סיורים בגינה, נגיש כבוד קל ונציג את מוצרי "המכשפה הירוקה". האירוע חשוב לנו כיוון שהוא חושף את הגינה בפני הצבור הרחב ועוזר להגדיל את חוג אוהדי הגינה - גם לצורך גיוס כסף עתידי למימון הבריכה הגדולה וגם לתמיכה בפעילויותינו לשימור המקום.

כולכם מוזמנים להגיע לגינה בשבת וליהנות ממנה נטו, הפעם בלי עבודה..... ומי שמוכן לעזור בהכנת הדוכנים ובאיושם - דבר שנזדקק לו מאד - מתבקש לכתוב אלי בהקדם.

בריכת הדו-חיים החדשה
הבריכה נראית נהדר - אתם חייבים לבוא ו"להסניף" אותה. אורן עוקב אחרי ההתפתחות בה והוא מלא אופטימיות. בהזדמנות זאת אנחנו מבקשים לא להביא לבריכה בעלי חיים כלשהם - לא דגים ולא דו-חיים - היא צריכה להתפתח בעצמה, בליווי של מי שמתמצא (אורן).

סדנה בנושא ייחור וזריעה
במסגרת הקורס של גינון וקיימות יתקיים מחר, יום שני, בשעה 16.30, מפגש בגינה שלנו בנושא ייחור וזריעה. פעילי הגינה שמעוניינים, יוכלו להשתתף ללא תשלום. התקשרו ליונתן, טלפון 0502162535.

שבוע טוב ולהתראות בחמישי ובשבת בגינה,
אמנון

 
העדכון האחרון מהגינה (מ־‎2018·12·23‏): זוכרים את אורה. וגם: סדרת פעילויות מקסימות בחודשים הקרובים - הוציאו יומנים!
צפיה בכל העדכונים תוכנית חודשית