איום על פגיעה בגינה הקהילתית‎2016·11·22‏

חברות וחברים יקרים,
במגרש שצמוד למתחם האוהל בגינה הקהילתית מוקם פרויקט בנייה גדול למגורים. יזמי הפרויקט מבקשים להרוס מבנה ישן שהוא חלק מהפרויקט ולפנות את ההריסות במשאיות דרך אזור האוהל בגינה אל מגרש החניה, או באמצעות מנוף עגורן שיוצב במגרש החניה כשהפינוי יתבצע מעל אזור האוהל. 

כל אחת משתי האופציות האלה עלולה לפגוע קשות בגינה ובכל הפעילויות שמתקיימות בה - שלנו ושל תושבים רבים אחרים, ילדים ומבוגרים. בוודאי לא ניתן יהיה להשתמש באוהל ובסביבתו בגלל רעש, לכלוך ואולי הדבר אף ייאסר על ידי הרשויות משיקולי בטיחות. מרכז הקומפוסט השכונתי שנמצא בגינה יושבת וחלק מהצמחייה ייהרס. 

בנוסף, תהיה פגיעה במשתמשי מגרש החניה, ביניהם הורים לילדים שלומדים בבית ספר אדם ובקונסרבטוריון, שגם כך הוא קטן מלענות על צרכי התושבים. הדבר יהווה סיכון רב לילדים ולשאר התושבים שעוברים במקום ברכב וברגל.

כתבנו, יחד עם חברים בפורום האורבני במינהל הקהילתי, לחברי מועצת העיר, עם העתקים לראשי אגף הרישוי ומנח"י בעירייה והתרענו על מהלך זה ועל האיום שכרוך בו לגינה הקהילתית ולמשתמשי מגרש החניה. היום גם שלחנו מכתב נוסף שבו התרענו בפני הסכנה של פינוי הריסות המבנה באמצעות מנוף עגורן, אפשרות שהיזמים הזכירו בכתבה שפורסמה ביום ששי האחרון בעיתונות.

מצאתי לנכון ליידע אותכם על התפתחויות אלה. אם המהלכים שלנו לא יועילו, יתכן שנבקש את עזרתכם במאמץ למנוע את המהלך הזה, שעלול לפגוע קשות בעשייה המשותפת שלנו בגינה. נקווה שלא יהיה צורך בכך. 
אם יש לכם רעיונות נוספים לדרכי פעולה מועילות, אנא כתבו לי.

ונסיים בשמחות - נפגשים ביום חמישי הקרוב בגינה אחרי שעה 15.00 לעבודה ולארוחה משותפת - הביאו אתכם הרבה תאבון וגם מאכלים טעימים במיוחד.

להתראות בגינה,
אמנון
העדכון האחרון מהגינה (מ־‎2018·12·23‏): זוכרים את אורה. וגם: סדרת פעילויות מקסימות בחודשים הקרובים - הוציאו יומנים!
צפיה בכל העדכונים תוכנית חודשית