כמה עדכונים חשובים בענייני הגינה - אנא קראו‎2017·09·29‏

שלום לכם,
אתמול בלינו בגינה בעיישה שכולה שמחה: קטפנו אפרסקים ותפוחים, הקמנו סוכה ואכלנו מעין ארוחה מפסקת מקדימה (...) לקראת יום כיפור.

בחג סוכות מתארחים בסוכה בגינה
השנה (ובשנים הבאות) תוכלו לאכול בסוכה בגינה במהלך כל חג הסוכות. ביוזמת ישראל גלון הקמנו אתמול סוכה גדולה ומרשימה - כולכם מוזמנים לבקר עם המשפחה מתי שיבוא לכם!

ביום שני - תרגול צ'יקונג וארוע "כיתה פוגשת משחק"
* בשעה 8.15 יתקיים תרגול צ'יקונג עם שלהב

* בשעה 18.00 יתקיים במתחם המוזיאון ארוע "כיתה פוגשת משחק" שיעסוק בעולם של למידה באמצעות משחק. המפגש מאורגן על ידי "בית המחנכים" ומיועד למורים וליזמים, אבל יכולים להגיע גם תושבים. פרטים בפרסום שמצורף למייל.


תכניות בנייה שקשורות לגינה ולמתחם המוזיאון
ביום ראשון הקרוב מתקיימת במוזיאון הפגנה נגד שלושה נושאי בנייה: הקמת קונסרבטוריון במגרש החניה, הסבת מבנה צדדי במתחם המוזיאון למרכז חדשנות למורים ("בית המחנכים"), מעבר משאיות בגינה לצורך פרויקט בנייה שמוקם במגרש סמוך לגינה ולמתחם.

לידיעתכם, כפעילי הגינה לא היינו שותפים להתנגדויות בנושאים אלה:

1. בנושא הקונסרבטוריון, אנחנו מתנגדים, אמנם, לכמה נושאים שנוגעים למעבר בין הגינה לקונסרבטוריון וונגיש לגביהם כתב התנגדות לוועדה המחוזית, אבל אין לנו התנגדות לפרויקט עצמו.  

2. בנושא "בית המחנכים", נפגשנו עם המנהל והתרשמנו שהתכניות שלהם מיועדות לתרום לעשייה החינוכית בירושלים ושיש אצלם רצון לשתף פעולה עם הגינה ופעילויותיה.

3. בנושא מעבר משאיות בגינה, גם אנחנו התנגדנו לכך ועשינו מאמץ גדול למנוע זאת. עם זאת, אחרי שניתנו ליזם כל האישורים הדרושים, נאלצנו להשלים עם ההחלטות שהתקבלו ולפרק את האוהל הקהילתי שלנו והעברנו את הפעילויות הקהילתיות למתקנים אחרים בגינה. קבלנו פיצוי כספי שבעזרתו נקים מתקן התכנסות קהילתי משודרג בסיום העבודות. 

שנה טובה וגמר חתימה טובה לכם ולבני משפחותיכם,
אמנון
העדכון האחרון מהגינה (מ־‎2018·12·23‏): זוכרים את אורה. וגם: סדרת פעילויות מקסימות בחודשים הקרובים - הוציאו יומנים!
צפיה בכל העדכונים תוכנית חודשית